Schola dorosłych

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą ludzi dorosłych (licealiści, maturzyści, studenci, pracujący, rodzice...), których połączyła chęć wspólnego śpiewania i dzielenia się swoimi talentami z innymi.

Ile osób jest w naszej grupie?

Scholę tworzy grupa ponad trzydziestu osób, chociaż w pełnym składzie widujemy się najczęściej na uroczystościach.

Jaka jest nasza misja (nasze zadania)?

Naszym głównym celem jest współtworzenie liturgii poprzez śpiew i muzykę. Staramy się wykonywać naszą służbę rzetelnie, aby ułatwić innym zanurzenie się w modlitwę i przeżywanie liturgii podczas mszy św.

Czym się zajmujemy w parafii?

W parafii śpiewamy na niedzielnych mszach św. o godz. 18.00 (próba o 17:00), na medytacjach różańcowych, wieczorach adwentowych i adoracjach Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 19.00 w piątki (w październiku, adwencie i wielkim poście) oraz na liturgii ważnych świąt (Msza pasterska w Boże Narodzenie, Triduum Paschalne).

Kto jest naszym liderem/opiekunem grupy i jak często się spotykamy?

Naszą scholę prowadzi Tomasz Owczarek.

Spotykamy się w czwartki na próbie o godz. 19.00 oraz niedziele o godz. 17.00 (o 18:00 msza św.). Jeżeli chcesz przyjść to upewnij się, że próba się odbędzie - najlepiej zadzwonić do Tomka bezpośrednio albo napisać sms / email: + 48 501 561 393 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kogo zapraszamy do naszej grupy?

Do naszego zespołu zapraszamy każdego, kto czuje, że muzyka się z niego śpiewem wyrywa.

Nie musisz czytać nut, nie musisz być absolwentem szkół muzycznych, choć jeżeli jesteś, to raczej nie będzie to przeszkadzało. A jeszcze bardziej pomaga, gdy lubisz śpiewać, do tego w grupie. Jeśli chcesz spróbować lub masz pytania, skontaktuj się z Tomkiem (tel. jak powyżej).

Nie zakopuj talentu w ziemi! Przyjdź i pomnażaj!